Bağnazların büyük çoğunluğu komünist hayranıdır.

DİDEM ÜRER: Mümtaz’er Türköne; “28 Şubat’ta iddia edilen irtica tehlikesi fikrinin psikolojik savaş yöntemiyle akılcılıktan ve gerçeklerden uzak olarak oluşturulduğunu, o gün MGK’da okunan konuyla ilgili sunum için de bu sebeple bu gün bulunamıyor olabilir mi?” diye sormuş. Türköne, yazısında “sıradan bir kare, başı yarı kapalı bir ev kadını pazarda alışveriş ediyor ve bu fotoğraf irtica tehdidine delil olarak kullanılıyor. “İçeriği tahmin etmeniz çok zor değil” diyerek sunuma bir örnek vermiş.

ADNAN OKTAR: MaşaAllah. Yani “irtica yok” diyor değil mi?

DİDEM ÜRER: Evet.

ADNAN OKTAR: Dünyada da yok, Pakistan’da da yok. Hindistan’da da yok. Hiçbir yerde yok. Evet. Yani ortalık günlük güneşlik. Komünizm, materyalizm tehlikesi de yok. Dünya niye sürünüyor o zaman?

DİDEM ÜRER: Deccaliyet çıkmamış zaten!

ADNAN OKTAR: Deccal de çıkmamış, hiç bir şey yok! Sadece Kürt sorunu var Türköne’ye göre. Onu da halettik mi, oh mis gibi. İrtica sorunu olmaz olur mu? Bağnazlık sorunu olmaz olur mu? Müslüman aleminin böyle mahvolmasının nedeni irticadır. İrtica şimdi yanlış anlaşılan bir şey. Mürteci, geriye dönen, geriden ilham alan. Şimdi bu mantıksız. Biz Atatürkçüyüz, o zaman biz irticaya muzdarip olarak, irticadan etkilenmiş olarak irticanın içinde olmuş oluyoruz o kafaya göre. Öyle olmaz. Geride bizim zenginliklerimiz. Mesela Osmanlı, Peygamber Efendimiz (s.a.v) dönemi. Onun için irtica makul bir açıklama değil. Komünizmde de, komünizm için de biz irtica söyleyebiliriz. Yüz yıllık felsefe. “Adam yüz yıl öncesini anlatıyor” diyebiliriz. Bu olmaz. Bağnazlık, tam karşılığı. Yobazlık, ağır bir söz oluyor biraz. Yani biraz tırmalayıcı bir ifade ama bağnazlık doğru yani. Teknik bir terim. Bağnazlık denmesi lazım. İrtica dersen sen, dünü bile örnek alamazsın. Bir ay öncesini bile örnek alamazsın. Yani saniyelerle yarışman gerekiyor. Olmaz öyle şey. O anlamda bağnazlık tam yerine oturuyor. Bağnazlık tehlikesi var. Bütün İslam alemini sarmış vaziyette. İslam alemini mahvetmiş vaziyette. Mısır’da darbenin nedeni nedir? Bağnazlıktır. Filistin’de Müslümanların birbirini kırmasının nedeni nedir? Bağnazlıktır. Fas, Tunus, Cezayir’de Müslümanların acı çekmesinin nedeni nedir? Bağnazlıktır. Libya’daki acıların kökeni, bağnazlıktır. Afganistan’da, Irak’ta her gün bombalar patlıyor. Her gün kitle katliamları oluyor. Yüzlerce, binlerce Müslüman şehit ediliyor. Bağnazlıktan kaynaklanıyor. Bu nedir? Bu bağnazlıktan kaynaklanıyor. Bunu anlamazdan gelmenin bir anlamı yok. Ya komünist terör, yahut bağnaz terör. İkisi de zaten aynı kafa. İkisi de komünizm kaynaklıdır. Komünizme özendiği için bağnazlar o kafanın içerisine giriyorlar. Atom forvet taklitçiler. Yeni dönemin Müslüman kimliğinde birçoğu komünist hayranıdır. Bak, bütün söylemlerinde komünist üslup hakimdir.

http://harunyahya.org/tr/Adnan-Oktarin-Sohbetlerinden-Secme-Bolumler/170168/Bagnazlarin-buyuk-cogunlugu-komunist-hayranidir

About the author