Dünya tarihindeki en büyük deccal hareketi Darwinizm’dir.

DİDEM ÜRER: Dünyada bu sayıda kişi, onun için bir araya geldiğinde, hükmü ortaya çıkacaktır. Yüce Allah, ondan razı olana kadar, muhaliflerini yenmeye devam eder.”

ADNAN OKTAR: Allah’a karşı dünya tarihinde haşa en büyük meydan okuma, Darwinizm ile oldu. Yani Hz. Adem (a.s)’dan, bu devre kadar böyle bir deccal hareketi hiç olmadı. Yani şirklide olsa, Allah’a inanıyorlardı. Ama ilk defa, Darwinizmle dünya çapında yüzde 99 oranında, Allah’a inanmayıp, Darwinizmin safsatalarına insanlar inandı. Buna da çare bulunamadı, mesela o kadar ulema geldi, o kadar alim geldi, Darwinizme hiçbiri cevap veremedi. Son yüzyılda, hiçbir alim, Abdülhamit döneminden itibaren, hiçbir alim Darwinizme cevap veremedi. Yani dünya deccaline karşı suskun kaldılar yahut geçiştirdiler birkaç kelimeyle veyahut dolaylı yoldan cevap verdiler. Bediüzzaman, Darwinizmin yıkılışını, doğrudan Hz. Mehdi (a.s)’a bıraktı, “o yıkacak” diyor, açık açık söylüyor; “maddiyun (materyalizm) ve tabiiyyun (Darwinizm) taunu (salgınının), beşer içine intişar etmesiyle (insanlar arasında yayılmasıyla), her şeyden evvel felsefeyi ve maddiyun fikrini (Darwinist materyalist felsefeyi) tam susturacak bir tarzda imanı kurtarmaktır, birinci vazifesi budur” diyor. Biz, inşaAllah bunu göreceğiz.

http://harunyahya.org/tr/Adnan-Oktarin-Sohbetlerinden-Secme-Bolumler/159957/Dunya-tarihindeki-en-buyuk-deccal-hareketi-Darwinizm’dir

About the author