İlmi Mücadele Yapan Müslüman Organizasyonlara Destek

27 Eylül 2013, The New York Times

Amerika Dışişleri Bakanı Kerry ile Dışişleri Bakanımız Sayın Davutoğlu 29 ülkenin ortak oluşturduğu ancak liderliğini Amerika ve Türkiye’nin ortak yaptığı bir Radikalizm ile Mücadele Yasası’nı New York’ta yaptıkları toplantı ile dünyaya tanıttılar. Oluşturulan küresel fon ile 200 milyon dolar Müslüman ülkelerde radikal fikirlerle ilmi mücadele eden Müslüman organizasyonlara gidecek. Amerikan Dışişleri Bakanı Kerry, Birleşmiş Milletler’in de bu fona katkı sağlayarak barışa katkı sağlayabileceğini söyledi.

/*****************/

Sayın Adnan Oktar komünizm tehlikesine yıllardır gerek kitaplarında, gerek makalelerinde gerekse de televizyon sohbetlerinde dikkat çekmektedir. Bu yönde dünya çapında bir  çalışma yapılması ve komünizmle ilmi olarak mücadele edilmesi için çağrılarda bulunmaktadır.

Bu konuda geçtiğimiz günlerde Amerika’da önemli bir gelişme yaşandı ve barışa katkı yolunda güzel bir adım atıldı.

13 Haziran 2013, A9 TV

ADNAN OKTAR: Yıllardan beri komünizme dikkat çekiyorum. Dindar kardeşlerimiz de “nerede komünistlik var?” diyorlar. Bazı insanlar da “nerede komünist var” diyorlar. Peki bu ne? Demek ki komünist tehlike Türkiye’nin en büyük tehlikesiymiş. Ortadoğu Balkanların en büyük tehlikesiymiş. Demek ki teşhisimiz doğruymuş. Bilimsel mücadele yapılması gerektiği de doğruymuş. Polisle jandarmayla hallolacak bir konu değildir komünizmle mücadele. Çeşitli masum adlar altında da çıkabilir komünizm. İşte “yeşili koruma” der, “hayvanları koruma” der, “havanın oksijeni” der, bir şey der ortaya çıkabilir.  Haklı yönleri de olabilir. Haklı olan şeyleri de kullanabilir. Ama asıl amacı komünizmdir. 

Komünist düşünce çok acımasızdır.  Zannederim bundan sonra tehlikeyi görürler ve ona göre tedbir almanın gereğine inanırlar. Bilimsel, akılcı, Darwinizmin geçersizliğini anlatan, Marksizm’in geçersizliğini anlatan, geniş çaplı faaliyet, ilmi faaliyet.

 

http://harunyahya.org/tr/Adnan-Oktar-Ne-Demisti-Ne-Oldu/170493/Ilmi-Mucadele-Yapan-Musluman-Organizasyonlara-Destek

About the author