Amerika’yı ayrı bir güç zannediyorlar, Rusya’yı ayrı bir güç zannediyorlar. Bütün güç Allah’ın. Atoma, elektrona her şeye hakim olan Allah’tır. Sonsuzluğa hâkim olan Allah’tır.

Cenab-ı Allah, Kendi başına müstakil bir güçtür. Biz onun zavallı, aciz kullarıyız. Biz hiçiz, var olan Allah’tır.

 

Allah adildir. Allah ne yapacağını bilir. Merhameti bize yaratan O’dur. Biz merhameti bilmiyoruz, Allah yaratıyor bize merhameti.

 

Allah’ın varlığında erimiş birisi Mehdi (as). Bir hal vardır ki insan nuraniyet kesbeder. Madde olmaktan çıkar bir anlamda. Madde gibi görünür ama madde olmaktan çıkar.

 

Hakkul yakin, insanın kendinden emin olduğu gibi Allah’ın varlığından emin olmasıdır.

Nur gibi Allah var, sonsuz akıl sahibi Allah var. Bu doğru. Elhamdülillah.

 

Komünist arkadaşlar; ne güzel! Allah var. Sevinin.

Allah’ın varlığını, birliğini anlatacaksın, iman hakikatlerini anlatacaksın, Kuran mucizelerini anlatacaksın, Kuran’ın gerçeğini anlatacaksın, yobazlığın geçersizliğini anlatacaksın; o zaman PKK makul bir çizgiye gelir.

 

“Allah olmadan biz mutlu oluruz” diyor. Yok kardeşim, öyle bir şey olmaz. Allah belanı verir, iflahını keser senin. Olur mu öyle şey? Yaşamanın anlamı yok o zaman.

Ne güzel! Allah var, elhamdülillah.

Allah her yerde, tecelli olarak. Yüzümüzde, başımızda, kollarımızda. Her yerimizi görür Allah. Her yerimizi kuşatmıştır tecellisi olarak. İçimizi, dışımızı her yerimizi bilir. İlmiyle, tecellisiyle her yeri kaplamıştır Cenab-ı Allah.

 

Ne güzel, Allah var; ne güzel, varlığız. Zaten mutlak yokluk imkansız. Varlık oldu mu artık sonsuza kadar var olmuş oluyor.

Aklı başında bir insan zaten iman eder. Anlaşılmayacak gibi değil ki iman. Allah’ın varlığı çok açık.

Ne güzel, Allah var; ne güzel, sonsuz yaşam var; ne güzel, sonsuzluğun içindeyiz; ne güzel, aksi mümkün değil; ne güzel, ahir zamandayız; ne güzel, Hz. Mehdi (a.s) çıktı.

 

Ders kitaplarında Darwinizm hurafe olarak değil de bilimsel bir gerçekmiş gibi anlatılınca Allah’ın varlığı reddedilmiş, iman yok edilmiş oluyor. Bakıyoruz, biyoloji kitaplarında Darwinizm aleyhinde tek bir bilgi yok. Öyle olmaz. Darwinizmin geçersizliğinin bilimsel delilleriyle anlatılması gerekir.

İman çok kolaydır, Allah’ın varlığını hemen anlar insan ve rahatça iman eder. Ama bazı insanlar birbirlerinden olumsuz etkileniyorlar.

İnsan dünyanın fevkaladeliğini tam anlamıyla görse müthiş heyecanlanır. Fakat toplumun meydana getirdiği telkin ortamı insanların dikkatini dağıtıyor. Allah’ın varlığı yüzde yüzdür, ikinci bir ihtimal yoktur.

 

PKK, Allah’ın varlığını bilir, bilmez olur mu? Sırf gururdan yapıyorlar. Gerçekte Allah’a inanmayan tek bir PKK’lı yoktur.

Öğrencilere devletin ders kitaplarında Darwinizm anlatılarak “Allah yok” deniliyor. Bu uğursuzluk ve bereketsizlik getirir. Ders kitaplarında Darwinizmin bilimsel cevabının verilmesi çok önemli.

Öğrencilere, biyoloji dersinde “Allah yok” dersen, felsefe dersinde “Allah yok” dersen bir uğursuzluktur sarıyor.

Gece gündüz Darwinizmi-materyalizmi anlatmak, “Allah yok” demek uğursuzluk getirir.

İspanya Darwinist-materyalist eğitime son vermesi gerekir. Allah’ın varlığını, birliğini, şefkati, merhameti anlatması gerekir. İşte o zaman Endülüs dönemi gibi olur. Barışın, sanatın, güzelliğin, estetiğin en muhteşem görünümü o zaman oluşur, inşaAllah.

Müslüman’ın vasfıdır müjde vermek, insanları cennetle müjdelemek, Allah’ın varlığıyla müjdelemek… ALLAH’IN VARLIĞI EN BÜYÜK MÜJDEDİR.

Normal vicdanda hemen Allah’ı anlarız. Kuran’ın da doğru olduğu okunduğunda vicdan sahibi bir insan tarafından hemen anlaşılır. Bu kadar mucizenin, bir kitabın içerisinde bu kadar yoğun olması, hiç çelişki olmaması ve 1400 yıldan beri de bilimle hiç çelişmemesi, mantıkla hiç çelişmemesi. Kuran’a uyanların da hep mutlu yaşamış olması Kuran’ın doğruluğunun diğer delillerindendir.

PKK Allah’ın varlığını görmesi lazım. Çok açık, çok sarih. Normal, orta zekada bir insan bakar bakmaz anlar Allah’ın varlığını. O kadar beynimizi zorlayarak anlayacağımız gibi yaratmamıştır Allah bizi.

Allah’ın varlığı en büyük müjdedir.

PKK, Allah’ın varlığını görmesi lazım. PKK’nın kalplerini imanla fethetmek gerekir.

Darwinistler gereksiz yere panik oluyorlar. Halbuki sevinmeleri gerekir; ne güzel, Allah var. Ne güzel, ahiret var.

Allah bazı yerde çiçek olarak tecelli eder. Bazen güzel bir varlıkta, mesela güzel bir tavşanın varlığında tecelli eder. Bazen bir çocukta tecelli eder. Hepsi Allah’ın görüntüsü, hepsi birbirinin aynı. Hepsi ortak Allah’a ait tecelliler.

 

[two_third]

ALLAH’IN VARLIĞI BİLİMSEL OLARAK İSPAT EDİLİR

Sayın Adnan Oktar’ın 28 Mayıs 2012 tarihli A9 Tv röportajından

[titanquotes]

ADNAN OKTAR: Şimdi bu saat nerede yapılıyor? Fabrikada yapılıyor diyorsun. Yapan var diyorsun değil mi? Bilimsel olarak aksini iddia ediyor musun sen? Yüzde 100 diyorsun, bilimsel olarak. Bu kesin kanun. Fabrika yapmıyor, Allah beynimizde yaratıyor. Ne yapacaksın şimdi? Hani bilimsel olarak ispat edilemiyordu Allah’ın varlığı? Sen ne diyordun? Fabrikada yapıldığına yemin ediyorsun. Yüzde 100 diyorsun, bilimsel bir gerçek diyorsun. Ben de sana, yüzde 100, beynimizin içinde Allah tarafından yaratıldığını ispat ediyorum.

Birisi tarafından yapıldı diyorsan, Allah’ın varlığını aynı şekilde kabul etmiş oluyorsun. Çünkü bunu net olarak senin beyninde Allah yaratıyor.

[/titanquotes]
[/two_third]

[one_third_last]

BENZER ESERLER

[/one_third_last]