Sayın Adnan Oktar’ın Yeni Açıklamaları (13 Ekim 2012; 22:00)

Ahir zamandayız. Bir faslındayız. Bu sene hareketli geçti. Sonlarına doğru yine biraz daha hareketli geçecek Allahualem. Daha da ilginç olaylar mevzubahis. 2013 yine yoğun geçecek, inşaAllah. 2014’TEN SONRA ÇOK RENKLENEN BİR SİSTEM BÜTÜN DÜNYADA GÖRÜLECEK. BİZDE DE 2014’TE ÇOK CANLI, ÇOK YOĞUN BİR ATAK GÖRÜLECEKTİR. YANİ BENİM ARKADAŞLARIMDA DA, BENDE DE. Bunu hep beraber göreceğiz. YANİ CİDDİ BİR DEĞİŞİM OLACAK. YENİ BİR ATAK TÜRÜ, YENİ BİR ANLATIM TÜRÜ, YENİ BİR CANLANIŞ, YENİ BİR ÇAP, YENİ BİR GÜÇ GÖRÜLECEK. Bunu da kardeşlerimiz takip etsinler 2014’de. Yani bunun dışında. Daha canlı. HER YIL ÜZERİMİZDEN BİR ÖRTÜ KALKACAK. HER GÜN ASHAB-I KEHF’İN ÜSTÜNDEKİ ÖRTÜ KALKACAK, İNŞAALLAH. ALLAH ÜZERİMİZDEKİ ÖRTÜLERİ KALDIRDIKÇA GÖRÜŞ GÜCÜMÜZ DE GİTTİKÇE KESKİNLEŞİYOR. DAHA DA KESKİNLEŞECEK, BÜTÜN İNSANLIĞIN KESKİNLEŞECEK. SONUNDA ŞAHANE ŞEYLER OLACAK. 

 
 
Masonların bir kısmı çok ruhsuzdu, sevgisizdi. AKILLI MASONLAR, ALLAH’I SEVEN MASONLAR ÖNE ÇIKTILAR, BU ÇOK GÜZEL. TAPINAK ŞÖVALYELERİNİN AKILLI OLANLARI DAHA ÖNE ÇIKTILAR, DAHA DERİN DÜŞÜNENLERİ. DERİN DÜNYA DEVLETİ ALLAH’I SEVER HALE GELDİ. DAHA ÖNCE DARWİNİST, MATERYALİSTKEN DERİN DÜNYA DEVLETİ YANİ HATTA KOMÜNİZMİ DÜŞÜNÜRKEN İTTİHAD-I İSLAM’IN MAKUL OLDUĞUNU, GÜZEL OLDUĞUNU KABUL ETTİLER. BÜYÜK SERMAYE SAHİPLERİ İTTİHAD-I İSLAM’IN BÜYÜK BEREKET GETİRECEĞİNE İNANDILAR. KANAATLERİ GELDİ. ALLAH İKNA EDİYOR, YAVAŞ YAVAŞ GELİŞİYOR. SEVGİ GİTTİKÇE GELİŞİYOR. SEVGİ ESKİDEN LÜKS BİLİNİYORDU. BİR DE BAKTILAR Kİ HAYATIN KENDİSİ YANİ MUTLAKA GEREKLİ OLAN BİR ŞEY.  
 
 
YOBAZLIK ÇOK ANLAŞILIR HALE GELECEK. Şimdi yobazların üstünde bir perde vardı, kapalıydı yobazlık. Yobazlığı birçok insan kutsal biliyordu, saygın biliyordu. YOBAZLIĞIN NE MENEM NE KEPAZE BİR ŞEY OLDUĞU 2014’LERDE ÇOK NETLEŞMİŞ OLACAK. DARWINİZM-MATERYALİZM 2014’LERDE FİKREN ÇOK ZAVALLI KONUMA DÜŞECEK, DAHA DA ACZE GİRECEK. Ama tabii bir ideolojinin dünyadan kazınması o kadar kolay değildir, zaman alır. 
 
 
Sungur Ağabey anlatıyor: “Maidetü'l-Kur'an bizzat Bediüzzaman tarafından “Tılsımlar Mecmuası”na zeyl olarak konulmuştur. Hz. Üstad ona, 'Risale-i Nur'un manevi avukatı' diyor. Kime? Ahmed Feyzi Ağabey’e. “Nur talebeleri Ahmed Feyzi Ağabeyin çok kuvvetli hitabet kabiliyetini ve ilm-i cifr’e vukufuyetini iyi bilirler.” diyor.
 
Ahmed Feyzi Ağabey mahkemeden sonra üç dört defa daha Üstad’ın yanına gelmişti. İşte son geldiğinde ben de Üstadımızın yanında idim. Üstadımız, “Kardeşim! Ben 30 senedir Ege’ye bakıyordum, bana mukâbil bir ruh görüyordum,” Kendisine mukabil bir ruh görüyordum diyor Ege’de. “Oda sensin, hatta ben Ege Bölgesine gidecektim, sen varsın diye gitmedim” demiş. Ahmed Feyzi Ağabey o kadar önemli bir insan. Bir ruh var bana mukabil orda, o da sensin diyor Ahmed Fevzi Ağabey’e. 
 
Ahmed Fevzi Ağabey’in “Maidetü'l-Kur'an” isimli eserinde ahir zamanla ilgili çok fazla bilgi var. Bediüzzaman’ın bu önemli gördüğü âlim ve kendi kitaplarına zeyl olarak eklettiriyor onun açıklamalarını, anlatımını. 
 
 
Bediüzzaman’ın has talebelerinden Ahmed Feyzi Ağabey, ahir zamanla ilgili neler bildiriyor:
 
Tevbe Suresi 32. ayet
 
Ağızlarıyla Allah'ın nurunu söndürmek istiyorlar. Oysa kafirler istemese de Allah, Kendi nurunu tamamlamaktan başkasını istemiyor.
Bediüzzaman kitabına eklettiriyor bu açıklamayı. “Ağızlarıyla Allah'ın nurunu söndürmek istiyorlar.” Konuşarak, yazarak. “Oysa kâfirler istemese de” Küfür istemese de “Allah, Kendi nurunu tamamlamaktan başkasını istemiyor.”
Ahmed Fevzi ağabey ebcedine bakmış. Bediüzzaman da bunu Risale-i Nur’a ekletmiş. Ebcedi 2002 tarihini veriyor. 
 
Araf Suresi, 56. ayet
 
Düzene konulması (ıslah)ından sonra yeryüzünde bozgunculuk (fesad) çıkarmayın; O'na korkarak ve umut taşıyarak dua edin. Doğrusu Allah'ın rahmeti iyilik yapanlara pek yakındır.
Ahmed Feyzi Ağabey ebcedle, cifr ilmiyle bir istihraçta bulunuyor inşaAllah. “Doğrusu Allah'ın rahmeti iyilik yapanlara pek yakındır.” Ebcedi 1994. Mehdi (as)’ın fırtınalı yılları inşaAllah. 
 
Tevbe Suresi, 33. ayet
 
Müşrikler istemese de O dini (İslam'ı) bütün dinlere üstün kılmak için elçisini hidayetle ve hak dinle gönderen O'dur.
“İkinci vecih” diyor ağabeyimiz, “Elçisini hidayetle gönderen O’dur” “Ebcedi 2006 tarihini veriyor” diyor inşaAllah.
“Üçüncü vecih” diyor ağabeyimiz. “Üstün kılmak için hidayet ve hak dinle” 1996 tarihlerini veriyor. Mehdiyetin en hareketli yılları.
“Dördüncü vecih” diyor. “O, dini (İslam'ı) bütün dinlere üstün kılmak için” 1990 tarihini veriyor. 
 
Saffat Suresi 173. ayet 
 
“Ve hiç şüphesiz; Bizim ordularımız, üstün gelecek olanlar onlardır.”
İslam yani Mehdiyet, “Üstün gelecek olanlar onlardır.” Miladi 1990. Mehdiyetin ilk aşamasının yıllarını veriyor. 
 
 
Yine Ahmed Feyzi Ağabey hadisin ebcedine bakıyor. “Mehdi (as) bizdendir” Peygamberimiz (sav)’in hadisi, “Dini İslam onunla yani onun hizmetiyle hatmedilecektir, nasıl ki bizimle başlamışsa.” Ebcedi Hicri 2005 tarihini veriyor. Bunu kim söylüyor? Bediüzzaman’ın has talebesi söylüyor. Bediüzzaman da Risale-i Nur Külliyatı’na alıyor bu açıklamaları. 
 
http://harunyahya.org/tr/Adnan-Oktardan-Ilk-Kez-Duyulan-Aciklamalar/152053/Sayin-Adnan-Oktarin-Yeni-Aciklamalari-(13-Ekim-2012;-2200)

About the author