Sayın Adnan Oktar’ın Yeni Açıklamaları (15 Şubat 2013; 13:00)

GÖKTAŞLARININ BİR HALE ŞEKLİNDE DÜNYANIN ÜZERİNİ SARMIŞ OLMASI HADİSTE İŞARET EDİLEN BİR DURUMDUR
 
Göktaşlarında olağanüstü bir yoğunlaşma oldu gökte biliyorsunuz 1980’den sonra. 1980’den sonra iki konuda çok yoğunlaşma oldu. Bir; depremlerde, yirmi-otuz misli. Dünya tarihinde görülmüş depremlerin yirmi-otuz misli daha fazla. GÖKTAŞLARI ARTIK BULUT HALİNE GELDİ. ESKİDEN TEK TÜKKEN, PARMAKLA SAYILIRKEN, ŞİMDİ BULUT HALİNDE KAPLADI DÜNYAYI. BUNLAR MEHDİYET’İN İŞARETLERİ. DENİYOR YA HADİSTE: “MEHDİ (AS) BAŞINDA BİR BULUT İLE ZUHUR EDER, BİR HALEYLE” DÜNYANIN ÜSTÜNDEKİ O HALEYE İŞARET EDİYOR AYNI ZAMANDA BU İFADE. GÖKTAŞLARI BİR SARIK GİBİ DÜNYANIN ÜZERİNİ SARMIŞ VAZİYETTE, BİR HALE ŞEKLİNDE. ÇÜNKÜ MEHDİ (AS)’IN DÜNYASI BURASI, CENAB-I ALLAH’IN DİLEMESİYLE. 
 
 
SAYIN ADNAN OKTAR’IN ARAF SURESİ’NDEN MEHDİYET’E İŞARET EDEN AYET AÇIKLAMALARI
 
Araf Suresi, 181. ayet
 
Yarattıklarımızdan, hakka yöneltip-ileten ve onunla adaleti kılan (uygulayan) bir ümmet vardır.
Şeytandan Allah’a sığınırım. Yarattıklarımızdan hakka yöneltip-ileten Tebliğ yapan, hakka, Cenab-ı Allah’a yöneltip ileten ve onunla adaleti kılan (uygulayan) bir ümmet vardır. Bir tane ebcedi var 1987. Manidar. 181, 81’ine bakacak olursak o da çok manidar. Bu alenen Mehdi (as)’ı anlatıyor. Yarattıklarımızdan hakka yöneltip-ileten Tebliğ yapan dünya çapında ve onunla adaleti kılan Mehdi (as)’ın adaleti ünlü zaten. Mehdi (as)’ın en bariz vasfı adaletidir. bir ümmet vardır Topluluk vardır. Mehdi (as) ve talebeleri inşaAllah, 1987.
 
Araf Suresi, 182. ayet
 
Ayetlerimizi yalanlayanları ise, onları bilmiyecekleri bir yönden derece derece (günahları yükletip azaba) yaklaştıracağız. 
Ayetlerimizi yalanlayanları ise, Yani Darwinizmi-materyalizmi savunan, ateizmi savunanlar ise onları bilmeyecekleri bir yönden Mehdi (as)’ı nereden bilsinler? İsa Mesih’i nereden bilsinler? derece derece (günahları yükletip azaba) yaklaştıracağız. Mehdiyet onlara karşı fikri mücadele yapacak. Mehdiyet fikri mücadele yaptıkça günahları artmış oluyor onların. Çünkü Mehdiyeti bildikleri halde, İttihad-ı İslam’ı bildikleri halde, İsa Mesih’in anlatımlarını gördükleri halde, Kuran hakikatlerini bildikleri halde ters tavır koydukları için günahları kat kat artacak.
 
Araf Suresi, 183. ayet
 
Onlara bir süre tanıyorum. Hiç şüphesiz benim düzenim (cezalandırmam) sapasağlamdır.
Cenab-ı Allah diyor ki 183. ayet, Onlara bir süre tanıyorum. Ne kadar? Belki 2020’ye kadar. Hiç şüphesiz Benim düzenim (cezalandırmam) Benim kurduğum sistem, Benim kurduğum plan, Mehdiyet planı, İsa Mesih planı, İttihad-ı İslam’ın oluşması, dünya hakimiyeti planı sapasağlamdır. diyor Allah. Sapasağlam. Ne diyor Zülkarneyn kıssasında? Sapasağlam bir iktidarla yerleşik kılmıştık diyor. Ayette ne diyor? Sapasağlam diyor. 
 
Araf Suresi, 184. ayet
 
Sahiplerinde (ya da arkadaşları olan peygamberde) delilikten hiçbir şey olmadığını düşünmüyorlar mı? O, apaçık bir uyarıcıdan başkası değildir.
Sahiplerinde Mehdi (as)’ın bir vasfı ne? Sahibi Zaman. delilikten hiçbir şey olmadığını düşünmüyorlar mı? Birçok bağnaz güruhatı Mehdi (as)’a ne diyecek? Deli diyecek, akıl hastası diyecek. Bütün peygamberlere denmiş çünkü. Sahiplerinde Sahibi Zaman’da yani Peygamberimiz (sav)’de ve dolayısıyla onun devamı olan onun evlatlarında ve özellikle Mehdi (as)’da delilikten hiçbir şey olmadığını düşünmüyorlar mı? O, apaçık bir uyarıcıdan başkası değildir. Sadece Mehdilik görevini yapan bir insandır, inşaAllah.
http://harunyahya.org/tr/Adnan-Oktardan-Ilk-Kez-Duyulan-Aciklamalar/158697/Sayin-Adnan-Oktarin-Yeni-Aciklamalari-(15-Subat-2013;-1300)

About the author