Sayın Erdoğan: Musevi’nin de, Hıristiyan’ın da, Ateistin de Hukukunu Koruyacağız

(27 Ekim 2013, Star)Van’da bir otelin açılış töreninde konuşan Başbakan Erdoğan, “Bizim Müslümanlara da Hıristiyanlara da hizmet etmek görevimiz. Biz Musevi’nin de, Hıristiyan’ın da, ateistin de hukukunu koruyacağız” dedi.
Sohbet programlarında Başbakan Erdoğan’ın özellikle Musevilere ve her görüşten, her inançtan insana sahip çıkmasını ve şefkatli davranmasını tavsiye eden Sayın Adnan Oktar’ın bu çağrısına Sayın Erdoğan’dan yanıt gelmiş, her kesimden insanın hukukunu koruyacağına dair açıklamada bulunmuştur.27 Eylül 2013, A9 TVADNAN OKTAR: Tayyip Hocam, işte ortalı siyaset yapması lazım. Onu söyledim defalarca söyledim. Herkesi kucaklayan bir siyaset yapması lazım. Denge siyaseti kolay değil. Ama yapabilir bence, makul. Mesela İsrail’e şefkatli bir üslup kullanabilir. Musevilere karşı şefkatli, sevecen bir üslup kullanabilir. Yani “ben bu işte şuna şuna karşıyım ama esasında sizi çok seviyorum” mesajı verebilir. “Çok şefkatliyim size karşı” diyebilir.Tayyip Hocam’ın bu kadar etrafı ablukadayken, bu kadar abluka güçlüyken, o kadar rahat hareket etmesi, yeni bir strateji oluşturması biraz zor görünüyor tabii. Ama yapabilirler yavaş yavaş, alıştırarak, zemin geliştirerek, yoklayarak yapabilir. Tepkileri kontrol ederek yapabilir. O doğrudan, Anadolu halkının samimi ruhuna güvensin. İsrail’e karşı tavrını değiştirsin bence, Musevilere karşı. “Ben sizi seviyorum, şefkatliyim, koruma ruhundayım, Türkiye size dosttur. O zaman çok şahane olur.
18 Haziran 2013, A9 TV ADNAN OKTAR: Tayyip Hocam Atatürkçü yönünü güçlendirsin. Bağnaz takımına hiç güvenmesin. Modern yönünü güçlendirsin. Avrupa’ya dersini versin ama Avrupa halkına da sevgisini göstersin. Bütün Avrupa halkını sevdiğini söylesin. Amerikan halkını sevdiğini söylesin. CIA’e tavır alsın, siyasilere tavır alabilir ama halkını çok çok sevdiğini çok çok beğendiğini söylesin. Avrupa’nın sanatını övsün Tayyip Hocam. Komünistlere de sahip çıksın. Herkese sahip çıksın. Dinsizlere de ateistlere de sahip çıksın.
23 Ekim 2013, A9 TV Adnan Oktar: Bir avuç insan var İsrail’de. Gelen vuruyor, giden vuruyor. Sayıları nasılsa az diye önüne gelen kabadayılık yapıyor. Öyle bir hengamede biz, Osmanlı atalarımız gibi Musevilere sahip çıkan, her halükarda sahip çıkan şefkatli ve merhametli bir çizgi göstermek durumundayız. Tayyip Hocam’ın da normalde çizgisi bu yönde olarak görüyorum ama ben bu çizginin daha güçlendirilmesinin iyi olacağını düşünüyorum. Mazlumdan yana olmak lazım. Zulmettiğinde, karşılığını veririz, hukukla, kanunla karşılığını veririz. Ama potansiyel zalim olarak görmek, milyonlarca insanı, çoluğu çocuğu, kadını hepsini zalim olarak görmek, zulüm olur. Çok fazla İsrail düşmanı var, çok fazla Musevi düşmanı var. Nefret için, acımasızlık için adeta yarışıyorlar. Bu adamlara prim vermesin Tayyip Hocam. Dolaylı yoldan prim vermiş olur. Daima koruyan, kollayan şefkatli tavrını daha da güçlü vurgulasın. Çok güçlü bir çıkışla daha önce yaptığı güçlü çıkışlar gibi, Musevi dindar kardeşlerimize şefkatini, merhametini, sevgisini coşkulu bir dille dile getirmesini bekliyoruz. Ona yakışan bu olur. Güzel olur. Bir kavmin hepsi mükemmel olmaz. Bir kavmin tarihinin hepsi de mükemmel olmaz. Tarihinde de bozukluklar olabilir, kavminin içindeki insanlarda da bozukluklar olabilir ama o kavmi toptan tarihle cezalandırmak ve gelecek tarihle de cezalandırmak ve tamamını cezalandırmak, aşağılamak, lanetli göstermek çok büyük bir zulüm olur. Kuran’da Musevi kavmi övülmüştür, Ben-i İsrail övülmüştür. Ama gayri ahlaki olanları, zulmedenleri de lanetlenmiştir. Biz şefkatle mükellefiz. Tayyip Hocam’dan iyi bir atak bekliyoruz, güzel bir atak bekliyoruz. Bu dünyadaki fitneyi örtsün, fitneyi izale etsin, inşaAllah.   http://harunyahya.org/tr/Adnan-Oktar-Ne-Demisti-Ne-Oldu/172038/Sayin-Erdogan-Musevi’nin-de-Hiristiyan’in-da-Ateistin-de-Hukukunu-Koruyacagiz

About the author